A SZoESE négyese összesen három bajnoki érmet futott össze a hétvégén!

2018. szeptember 11., 09:29
Magyarország Felnőtt és U23 Félmaraton Bajnoksága, Budapest, 2018.09.09.

A Szombathelyi Egyetemi SE hosszútávfutói idén is remekül szerepeltek a Félmaratoni Országos Bajnokságon. Két csapat és egy egyéni érem lett a nap végeredménye.

Az OB a WizzAir Félmaraton részeként került lebonyolításra Budapesten. A rendezők reggel 8-ra tették a rajtot, ami a nagy meleg miatt nagyot segített a résztvevőknek.

Ahogy az várható volt a legjobb eredményt Horváth György futotta. 70:21,0-s idejével, abszolút ötödikként ért célba.

Kovács Attila minimálisan elmaradva az egyéni csúcsától 72:50,9-el az U23-as korosztályban bronzérmes lett. Ugyanitt Jacsev Sámuel 75:31,7-el, egyéni csúccsal 5, míg Petrovics Alex 78:11-el 9. Ez a hármas így, 3:46:43-as összesített idővel U23-as Bajnoki címet nyert, megelőzve a BEAC-ot és a VEDAC-ot.

Ráadásként a Horváth Gyuri, Kovács Ati, Jacsev Samu trió 3:38:43-as idővel abszolútban is bronzéremig jutott – a VEDAC és a BEAC mögött.

Az U23 és az abszolút csapatokban A BEAC-nál is voltak átfedések.