Egy ezüst és egy bronz a tavaszi WHC kupán!

2018. május 29., 10:55
Szép sikereket értek el utánpótlás atlétáink!

Május 19-én ismét a zalaegerszegi Városi Sportcentrum adott otthont az U11-es és U13-as atléták számára megrendezett WHC kupának. A gyermekek ez esetben nem csapatban mérkőztek meg az érmekért, az egyéni teljesítményt értékelték. A SZoESE gárdája 15 ifjú futóval képviseltette magát a rendezvényen. A versenyszámok között szerepelt 60 m, 800 m, távolugrás illetve kislabdahajítás, melyek közül maximum 2 versenyszámban indulhatott el egy-egy atléta. Bár a szakosztály főként a hosszútávfutásra helyezi a hangsúlyt, a gyermekek a felsorolt számokban is kitűnően helytálltak. A 60 m-es síkfutás U13-as fiú döntőjében 3 fő állhatott rajthoz. Babics Marcell 8, 85 –ös futása ezüstérmet hozott az egyesületnek. Horváth Zétény 9,52-vel az 5., míg Szalai Kristóf 9,54-el a 6. helyet szerezte meg. Az U11-es lányok döntőjében is érdekeltek voltunk. Horváth Janka 10:45-el a 7. helyet szerezte meg. 800 m-en U13-as korosztályban Babics Marcell 2:37, 79-es időeredménnyel épp lecsúszott a dobogóról, míg a lányoknál Kaposi Fanni 2:52,98-al az 5., Kolman Klaudia 2:55,19-el a 6. helyen érkezett a célba. Ugyancsak a 6. helyre volt elegendő Horváth Janka 3:12,07-es futása az U11-es lányok körében. Kislabdahajításban bronzérmet szerzett U11-es korosztályban Horváth Benjamin 30,87 m-el. 4. helyen zárt korosztályában Szalai Kristóf 35,76 m-el, Tamási Eszter 32,45 m-el illetve Vörös Liliána 16,40 m-el is.