Jacsev Samu harmadik terepfutó győzelme

2016. május 03., 15:05
Jacsev Sámuel, a SZoESE atlétája már a harmadik győzelmét aratta a terepfutó sorozat során

Vasárnap 11 órai rajttal rendezték a 2. Óház 10 hegyi terepfutó versenyt, ami egyben a Perfect Change-Metex 05 Vasi terepfutó sorozat 5. állomása is volt.

Samu: Az első két futamot a szombathelyi parkerdőben rendezték, egyiken egy szintes és havas, a másikon egy kevésbé szintes sáros pálya volt kitűzve. Ez se havas se sáros nem volt, viszont a körönkénti 145,5m szintkülönbségével határozottan ez volt eddig a legkeményebb futam. A síháztól a kilátóig négy 3,125km-es kört kellett futni, és csak az első kőr második felétől kezdve vezettem én, mert 10 másodpercenként volt a rajtoltatás és a 10. helyről indultam. A verseny végére több mint 2 perces előnyöm volt már, és 67:40-es idővel abszolút nyertem a 12,5km-t. Nagyon hangulatos pici verseny volt, kitűnő rendezés és igazi kihívás. Ez a harmadik abszolút első helyezésem a terepfutó sorozatból, de a 3. és 4. futamon nem vettem részt.

Dr. Koltai Miklós kategóriájában a 2. helyen végzett.

szerző: Kívés István