Kerékpáros Időfutam Verseny Viharos Szélben

2016. május 03., 16:53
XVI. Péti Nagydíj Kerékpáros egyéni időfutam verseny. Pétfürdő 2016.04.24.

A SZoESE-ből ketten versenyeztek: Kívés István és Kívés Bendegúz

16. alkalommal rendezte meg a Bakony Bike Kerékpáros Egyesület Pétfürdőn a hagyományos egyéni időfutam versenyt.

Dacára a viharos erejű szélnek, több mint 160-an neveztek és vágtak neki egy percenként a 21 km-es távnak. Kerékpáros berkekben ismeretlen fogalom az, hogy egy verseny a kedvezőtlen időjárás miatt elmarad. Sőt, még csak különösebben beszédtéma sem volt a szél okozta nehézség a versenyzők között. Egy időfutam versenyen maximálisan kihajtják magukat a versenyzők, most a szél is csak mint megoldandó feladat volt jelen.

A verseny távja 21 km volt.

Kívés Bendegúz az Elit I-es kategóriában 32:14-el negyedik lett, az abszolút sorrendben pedig 11. Ez 38,5 km/óra átlagot jelent, ami kiváló teljesítmény.

Bendegúz a rajt után.

Kívés István a Senior I. (50-60 év között) kategóriában 9. helyezést ért el, abszolútban pedig a hatvanadik hely környékén végzett, 37:41-es idővel. Ez 33,5 km/óra átlagot jelent.