Kettős győzelemmel a legjobb 4 között az NB II-es kosárlabda csapat

Összesítésben 68 pontos előnnyel a NB II Nyugati-csoport legjobb négy csapata közé jutott a férfi kosárlabda csapat

SZOESE - Soproni Tigrisek 86-52 (23-10; 15-11; 28-14; 20-17)

SZOESE: SIMON B. 5; Novák B. 7; MÉSZÁROS M. 22/12; Gábor M. 3; SZABÓ B. 12;
Cs.: Perák D. 14; FÖLDESI M. 18/6; Váradi K. 3/3; Kozma M. 4; Balogh R. 2; Horváth B. 8; Szanati G. -;

Edző: Kéri Péter

Soproni Tigrisek SE: Halász T. -; ERDŐSI GY. 18/3; Taschner K. 3; Szeles P. 8; Herczeg I. 2;
Cs.: POSCH B. 13/3; Hári B. 6; Bujdosó D. 2;

Edző: Rátvay Tamás

Megnyugtató 34 pontos előnnyel várat a mérkőzést a csapat, de ennek ellenére nem vállt könnyelművé a játék. Az első percekben kevés pont esett kicsit ritmustalanul kezdtek a csapatok. Az 5. percben még csak 5-6 állt az eredményjelzőn. Ezután sikerült ritmust váltanunk és a negyed végére már 13 ponttal vezetett a SZOESE.
A második negyed Mészáros Máté 9 pontjával kezdődött és tovább sikerült növelni az előnyt. A játékrész második fele azonban kiegyenlített játékot és kevés pontot hozott, de így is 17 pontos vezetéssel (összesítésben 51 pont) várhattuk a második félidőt.
A harmadik negyedben sikerült elérni a 20, majd a negyed végére a 30 pontos különbséget is. A játékrész közepén Földesi Marcell dobott egymás után 12 pontot.
Az utolsó játékrészben minden szombathelyi játékos pályára lépett és igyekezett mindenki hozzátenni a csapat teljesítményéhez. A vége most is 34 pontos győzelem lett így 177-109-es összesítéssel jutottunk a csoport legjobb 4 csapata közé, ahol a kaposvári Tigris KK lesz az ellenfél a két győzelemig tartó párharcban.