NEHEZEN INDULT, DE VÉGÜL TOVÁBBJUTOTT A SZOESE

2017. október 05., 08:59
SZOESE - Sopron KC Sportiskola 82-61 (8-17; 22-19; 24-9; 28-16)

NBI/B-s ellenfelet kapott a SzoESE a Hepp-kupa első fordulójában. Mindkét csapat sok hibával kezdte a mérkőzést az 5. percben még csak 2-4 volt az eredmény. A vendégeknek sikerült hamarabb elkapni a meccs ritmusát és az első negyedet 9 pontos előnnyel zárták. A második játékrészben is nehézkes volt a hazai csapat támadójátéka, de a negyed végére sikerült olyan összeállítást találni Kéri Péternek akik ritmust tudtak adni a SzoESE-nek. Így is 6 pontos előnnyel várta a második félidőt a Sopron KC.

A szünetben sikerült felrázni a hazai csapatot melynek összeállt mind a védekezése mind a támadása. A harmadik negyed végére már a SzoESE irányította a meccset és 9 pontos előnnyel várta a záró etapot. Az utolsó játékrészben tartotta előnyét a csapat és az utolsó 5 percben sikerült növelni is a különbséget. Végül megérdemelt 21 pontos győzelmet arattak a szombathelyiek és jutottak tovább a kupában.

SZOESE: TÓTH D. 15/6; MÉSZÁROS M. 17/3; Földesi M. 13/3; Karagity M. 15; Perák D. 7;

Cs.: GÁBOR M. 9/3; Galambos M. 2; Balogh R. 2; Vicze K. 2; Kauzál S. 2;

Sopron KC Sportiskola legjobb dobói: Kántor O. 22/6; Bagó M. 13; Polgárdi Á. 13/3;