Sikeres akadályfutók szezonzáró összefoglalója

2020. december 08., 11:50
Purgai Evelyn és Kívés Bendegúz összesen 15 győzelmet aratott az idei versenyszezonban -valamennyit az ELIT, illetve az abszolút kategóriában. A SZoESE két atlétája versenyzett Spartan Race-ben, OCR-ben (Terep Akadályfutás) utcai futóversenyeken és pályaversenyen.

Evelyn a terepfutásokon a Titan’s of Hungary, a futóversenyeken a SZoESE színeit
képviselte, összesen 14 alkalommal. A szezonzárás számára is a veszprémi Spartan Race
volt.

Sprint Elite, (5+km) 1.hely
Evelyn: -Dobogóra esélyesként indultam a versenyen. A rajt után rögtön élre álltam, nyomtam a tempót, amennyire csak bírtam. 2 hibát ejtettem, amikért 2x30 büntető burpeet kellett
csinálnom. Szerencsére addigra már jelentős volt az előnyöm, nem előzött meg senki.
Nagyon boldog voltam, még most is a hatása alatt vagyok. Ezzel a Spartan Race
győzelemmel régi vágyam vált valóra. Ráadásul hazai pályán.

Super Elite, (10+km), 3.hely.

Evelyn:- Itt is bátran kezdtem, de a sok általam ismeretlen csúszós akadályon rengeteget hibáztam. Összesen 9x30 burpeet kellett csinálnom. (Reggel 7.25-kor volt a rajt az ELIT nőknek.) Az erős futóteljesítményemnek köszönhetően mindig visszazárkóztam az élbolyra és végül 2 másodpercre a másodiktól, bronzérmes lettem.

Evely győzött még az idén a Winter Trail Sprinten Budapesten (14+km),  Németbányán a
Bakonyrunon (15+km), a Sopron Pajzs Akadályfutáson (12+km), Celldömölkön a Vulkan
Runon (12+km), ami + OCR Európa Bajnokság kvalifikációja is volt. Ezenkívül Mosonmagyaróváron a Greiner Cross Challenge-n (futás+kenu vegyespáros), Cseszneken a Pannonhajszán (15+km) és Nyíregyházán az OCR Extreme Trailen.
Ezüstérmes volt a Pinka Extrémen Felsőcsatáron (10 km) és Kőszegen a História futáson (9
km).
Bronzéremmel zárta a Spartan Sprint Elitet Orfűn (5 km+) és 13. lett Pezinokban
(Szlovákia) Spartan Sprintben.
Bár a MASZ Atlétikai Csapatbajnokságon 3000m akadályfutásban nem került dobogóra,
pontszerző 10. helyével jelentősen segítette a SZoESE csapatát. Külön érdekesség, hogy ez
utóbbi a Vulkánrunnal és a História Futással egy hétvégén zajlott.

Evelyn: -Már elkezdtem a felkészülést a következő idényre, aminek a célkeresztjében a Spartan Race versenyek lesznek. Jelentősen javítani szeretném az akadályokon nyújtott teljesítményemet és a futásomat is hatékonyabbá akarom tenni. Mellette dolgozok és végzem a rekreáció szakot az ELTE SEK-en.

Bendegúznak, aki valamennyi versenyen a SZOESE színeiben indult, szintén a veszprémi Spartan Race volt a szezonzáró.

Honor sprint ELIT Katonai akadályokkal fűszerezett SR .6,5 km 150 szint 36’05. 4 hely

Bendegúz: -Tökéletesen felkészült állapotban érkeztem a versenyre. A rajt után 5-ös élbolyban haladtunk, aki hibázott az akadályokon az lemaradt. A befejező szakaszra sikerült némi előnyre szert tennem. Sajnos a dárdadobást elhibáztam és amíg a 30 büntető burpeet csináltam 3-an is elfutottak mellettem, 4. lettem.

Honor super  ELIT 11,7 km 250 szint . 1:00’44’’2. Hely.

Bendegúz: -Reggel 7-kor volt a rajt, vizes, sikamlós volt minden akadály. Már az elején lecsúsztam egyről, nyomhattam a burpeeket. Ritkán hibázok, tudtam, hogy ez ma a többiekkel is megtörténhet. Nagyon fűtött a bizonyítási vágy az előző nap miatt. Fejben is nagyon összeszedett voltam és az erőm csak fokozódott, amint sorban értem utol az
ellenfeleket. Végül a második helyig értem föl, lőtávolra a győztestől.
Boldogan hívtam föl a szüleimet és a barátaimat a verseny után.

A 2020-as évre nagyon komoly tervekkel készült. Saját pályát is építettek csapattársával, Major Gáborral és rengeteg minőségi alapozási munkát végeztek el. Sikerült beszerezniük a
versenyeken használatos szabványos dárdákat is.
Spartanban, OCR-ben egyaránt érvényes kvalifikációval rendelkezett  a Világ- és Európabajnokságra. (Sajnos ebből a vírushelyzet miatt nem rendeztek meg semmit.)
Ennek jegyében több külföldi, valamint a hazai Spartanokon is rajthoz állt, hogy szokja a
nemzetközi légkört. Többféle stratégiát kipróbált, rendszerint egy – három hibát vétett.

Spint Téli verseny 11. Hely Brno (cz) 6,5 km 250 szint 3 hiba.
Sprint 7. Hely Pezinok (sk) 6 km 250 szint 1 hiba.
Beast 8. Hely Bialka Tatranska (pl) 21 km 900 szint 3 hiba.
Super 9. Hely Bialka Tatranska (pl), 14 km 600 szint 1 hiba.
Beast 3. Hely Orfű (hu) 21 km 500 szint hibátlan teljesítés.
Sprint 5. Hely Orfű (hu) 6 km 200 szint 1 hiba dárda .

Ezekkel a Spartan Race közép-európai bajnokság összetett elit mezőnyében 8. helyen végzett.
Az OCR-ben Országos Bajnokság rövid és hosszútávját is hibátlan teljesítménnyel nyerte, akárcsak a Vulkan Runt Celldömölkön. Itt még tagja volt a bronzérmet nyert csapatnak is. A középtávú OCR OB-n a sajátos szabályoknak köszönhetően, egyetlen hiba miatt kizárták a győztes Gyömörei Máté kivételével az egész mezőnyt. (Ő nyerte 2018-ban a Ninja Variort is). Bendegúzon a 36. akadály fogott ki, addig fölényesen vezetett.
Utcai futóversenyeken győzött a Szigliget félmaratonon, a História Futáson és második lett a
Badacsonyi hegyifutáson. Utóbbiban csapatban is harmadikiok lettek.
Címvédőként nyert csapatban Mosonmagyaróváron a Szigetközi Cross Challengen, ami 6 km akadályfutást és 4 km evezést jelent.

Bendegúz: -A VB. EB. kvalifikációim érvényesek 2021-re is. Most pihenek, feltöltődök. Nagy
energiákat fordítok a munkámra, cégünk fejlesztésébe, a hétvégi szabadidőmben pedig új
hobbymnak hódolok: lovagolok.

A két versenyzőben közös, hogy mindketten voltak anno atlétikában korosztályos válogatottak és nyertek jó néhány magyar bajnoki érmet. Többek között erre az alapra támaszkodik az eredményességük. Ugyancsak közös a fantasztikus munkabírásuk.
Ugyancsak mindketten dolgoznak, munka mellett érik el sikereiket.

Gratulálunk a sikeres évadhoz, az elért eredményekhez!