2018. november 30., 10:22
Tánczos Balázs csapata kulcshelyzetekben hibázott, így vereséget szenvedett!

Máriaujfalui SE 24 – 19 SZoESE (11:10)

A SZoESE összeállítása (és pontszerzői)

Rédecsi Bence - Pálóczi Máté 3, Tánczos Balázs 4, Farkas Ferenc 1, Dominek Győző 1, Fekete Ádám 4, Pálóczi Dávid 5,

CSERE: Tánczos Krisztián, Major Norbert, Sándor Bálint, Benke Ármin, Albert Krisztián 1

Edző:            Tánczos Balázs, Ludvig József

A hazai csapat értékelése:

Nem a - 5 játékost különböző okokból nélkülöző - vendégek voltak a mérkőzés esélyesei, ezzel együtt szorosan indult a mérkőzés. Mindkét oldalon sok hibával támadtak a csapatok, így az első gólra is közel 6 percet kellett várni. A hazaiak kombinatív játékát olykor jól olvasva védekeztek az egyetemisták, máskor pedig a kapuban Rédecsi állta útját szentgotthárdi próbálkozásoknak. Támadásban többször is kapkodás – felelőtlen bejátszások, rossz passzok, technikai hibák, kihagyott hétméteres – jellemezte a szombathelyiek játékát, ennek ellenére az első félidő végig szoros küzdelmet hozott (félidő 11:10). A második félidő elején a vendégek a védelem egyik oszlopát jelentő Farkas Ferencet a harmadik 2 perc begyűjtése miatt elvesztették, ám még így is tartották a lépést a gotthárdiakkal. Véglegesen Tánczos Balázs sérülésével – a 45. percben – szálltak el a szombathelyiek esélyei a meglepetésre, pedig a mérkőzés képe alapján az ebben a felállásban is jól kűzdő, a jó kapusteljesítmény mellett motiváltan, olykor egymást segítve védekező vendégek legalább az egyik pontot megérdemelték volna.